Masz jakieś pytania? kontakt@cyklamenka.pl

O mojej pracy magisterskiej – wykonanie pierścionka w stylu Art Deco

Nie ma nic lepszego od pisania pracy dyplomowej na temat, jakim zajmujemy się na co dzień. Zatem w swojej pracy zawarłam projektowanie oraz wykonanie autorskiego pierścionka.

O projekcie:

Projekt zakłada użycie 5 kamieni szlachetnych, główny w formie prostokąta i cztery boczne okrągłe. Wpisując się w styl, zawiera połączenie dwóch kolorów i rodzajów metali szlachetnych. Użyte w projekcie metale to złoto żółte oraz srebro, co nadaje kontrastu i sprawia, że pierścionek wpasowuje się w filozofię nurtu wczesnego Art Deco. Ponadto użycie srebra po bokach, dobrze wydobywa blask osadzonych w nich diamentów. Zastosowałam stop srebra standardowej próby 925, stanowiącej nie mniej niż 92,5% srebra. Jest to stop o dobrych własnościach, pozwalający łatwo osadzać w nim kamienie, a wykonana z niego oprawa spełniała pokładaną w niej rolę. Czyste srebro jest zbyt miękkie, aby mogło być zastosowane do tego celu.

W projekcie zastosowano stop złota w standardowej próbie 585. Charakteryzuje się on dobrymi własnościami plastycznymi, dlatego jest bardzo wygodny do pracy ręcznej. 

Do wykonania wyrobu użyto kamieni szlachetnych: akwamarynu o wymiarach 7,5 mm x 5,5 mm w centrum pierścionka oraz odpowiednio na bokach umieszczono dwa topazy o średnicy 2,5 mm każdy i dwa diamenty o średnicy 1,5 mm każdy. Kamień główny miał dla mnie wartość sentymentalną, bowiem został mi on podarowany przez bliską osobę z rodziny – dlatego też wykonanie pierścionka miało dla mnie również charakter emocjonalny.

Pierścionek jest dostępny do kupienia – odnośnik poniżej – realizacja na zamówienie (istnieje możliwość modyfikacji).

Comments are closed.