Masz jakieś pytania? kontakt@cyklamenka.pl

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

To pytanie pojawi się z mojej strony, gdy zdecydujesz się zamówić u mnie pierścionek. Jeśli znasz rozmiar, sprawa jest prosta. A jeśli go nie znasz, podam Ci kilka sposobów pomiaru rozmiaru pierścionka:

  1. Poznaj swój rozmiar u lokalnego jubilera. Jubiler powinien mieć na swoim wyposażeniu metalowe obrączki miarowe, dlatego od razu otrzymasz odpowiedź. Jest to najprostsza i najlepsza metoda określenia swojego rozmiaru pierścionka.
  2. Zmierz średnicę wewnętrzną pierścionka, który na Ciebie pasuje. Najlepiej suwmiarką – ale wiem, że nie każdy używa, dlatego jeśli nie jej posiadasz, możesz użyć linijki. Pamiętaj, by mierzyć średnicę wewnętrzną – to ona odpowiada za Twój rozmiar – i tutaj potrzebna jest precyzja.
  3. Kup obrączkę miarową – jest prosta w użyciu i dostępna za kilka złotych. Pamiętaj, by wchodziła luźno, ale nie spadała z palca. Weź pod uwagę kostkę swojego palca. Często ze względu na jej wystający charakter potrzebny jest większy rozmiar pierścionka.

A co mają zrobić panowie, gdy chcą zamówić pierścionek dla ukochanej? Tutaj trochę kombinowania. Można podkraść pasujący pierścionek i zmierzyć jego średnicę wewnętrzną. Ale nie każda dziewczyna nosi pierścionki – wtedy trzeba zaangażować osoby trzecie – mamę, przyjaciółkę, siostrę ukochanej i poprosić o pomoc w uzyskaniu tej informacji. Pod pretekstem wspólnego wyjścia na zakupy na pewno uda jej się doprowadzić do sytuacji, dzięki której pozna rozmiar pierścionka Twojej ukochanej. Osoba musi być zaufana, by nie wydała tajemnicy 🙂

Pamiętaj, że najlepszą opcją jest wizyta u lokalnego jubilera, a przy własnych pomiarach niezbędna jest precyzja, ale w razie niewłaściwego dopasowania niewielka zmiana rozmiaru jest możliwa.

Comments are closed.